Kadetinje igrajo

13. maja, 2012
  1. PRIPRAVLJALNI TURNIR ZA U16 – L.1996 in ml.

V Domžalah se je to soboto zgodil prvi od štirih turnirjev za dekleta U16 prihodnjo sezono. Žal pa ravno na domačem turnirju naša ekipa ni nastopila v popolni zasedbi, marveč skoraj popolnoma v pionirski izvedbi. Brez ene igralke nosilnega letnika in s kar tremi igralkami letnika 1999 smo bili daleč najmlajša ekipa in žal tudi najmanj številna. Upam, da se »po jutru ne pozna dan« in bo že na naslednjem turnirju, naslednji teden, vse drugače.

ŽKK Domžale – ŽKD Ilirija 62:93 (16:22, 15:22, 19:30, 12:19)

Domžale: Prezelj 27 (11/6,1T), Veladžič L. 16 (8/6), Valenčak 5 (4/3), Hribar 5 (6/1), Žohar 4, Zabret 3 (2/1), Saichom 2, Prelesnik, Štirn, Skok.

Ilirija: Mičunovič 21 (6/6,3T), Kotar 17 (10/7), Vardjan 12 (6/4), Mulec 8, Friškovec 7 (2/2), Hrbljan 5 (2/1), Jug 5(1T), Smrekar 5 (2/1), Štih 4, Hodžič 3 (2/1), Pikš 3 (2/1), Lakner 2, Lišič.

Tekma je bila izenačena le do 5.minute (8:8), v nadaljevanju pa so gostje prevzele pobudo vse do polčasa držale razliko desetih točk. V drugem delu, ko so našim starejšim igralkam pošle moči, pa se je razlika v fizični moči in še bolj v tehnični in taktični zrelosti še bolj poznala. Vprašanje je bilo le, s kakšno razliko s bo tekma končala.

KK Pivka – ŽKD Ježica 44:88 (7:26, 8:22, 17:20, 12:19)