Kadetinje zmagale prvo tekmo

27. decembra, 2013

Na mednarodnem turnirju v Poreču so naše kadetinje premagale . ŽKK Domžale : Poznano Basket (It) 42:36 (12:11,9:14,13:4,8:7)

Strelke:

Valenčak 16  (4:7), Stefanoski 16  (2:3), Hribar 4, Kač 4, Prelesnik 2

Dolgo časa smo jo čakali in tudi dočakali, prvo tekmo na turnirju v Poreču seveda 🙂 .

Tekmo smo odlično začeli, povedli 5:0, solidno odigrali v obrambi, vendar se igralke Poznana niso predale in nas na koncu četrtine skorajda ujele  12:10.

V nadaljevanju je kljub menjavam ritem nekoliko padel, dopustili smo nekaj lahkih košev, kjer zopet nismo izkoristili “malih faulov”, ter tako na polčas odšli z zaostankom 4. točk – 21:25

Drugi polčas pa so punce odprle z delnim rezultatom 8:1 in  si na krilih razigranih Eve in Sare pred zadnjim delom prigarale 5 točk prednosti. V zadnji četrtini so Italijanke poizkusile s pressingom in  na momente tudi z zelo grobo igro, vendar smo prednost uspeli zadržati. Limitirali smo napake pri samem prenosu in podajah ter se tako veselili prve zmage na turnirju.

Punce so od prve do zadnje danes pokazale eno najboljših partij v sezoni.